Лікування виразково-некротичної ангіни у дітей

виразково-некротична ангіна у дітей

Виразково-некротична ангіна, або Симановського-Плаута-Венсана – це захворювання, викликане умовно-патогенною флорою ротової порожнини (тобто такою флорою, яка присутня в здоровому стані, але в невеликій кількості, а при ослабленні захисних властивостей організму активізується, приводячи до розвитку патології). Зокрема в розвитку хвороби бере участь веретеноподібна паличка і спірохета.

Розвивається захворювання найчастіше при білковій недостатності і виснаженні організму, ось чому її друга назва «окопна». Крім того провокуючими факторами є поганий догляд за порожниною рота, в тому числі каріозні зуби і часте куріння.

причини виразково-некротичної ангіни

Симптоми виразково-некротичної ангіни у дітей

Виразково-некротична ангіна розпочинається з неприємних відчуттів і певної незручності при ковтанні, які в подальшому переходять в больовий синдром. Загальне самопочуття погіршується, однак, не в такій мірі, як місцеві зміни в глотці. Температура тіла найчастіше залишається нормальною або піднімається до субфебрильних значень (не більше 38 градусів). Больові відчуття на початку ангіни виражені слабо, проте з кожним днем ​​дають все більше і більше про себе знати. В основному в патологічний процес втягується тільки одна сторона, але описані випадки і двостороннього ураження.

Читайте також:

Основні методи лікування вірусної ангіни у дітей

При безпосередньому огляді області мигдалин візуалізується плівка білувато-жовтувато-сірого кольору. За зовнішнім виглядом вона нагадує пляму від стеаринової свічки округлої форми. Плівка м’яка (по консистенції), оточена запальним (червоним, набряклим) обідком по краю і легко знімається ватним тампоном, після чого на його місці залишається виразка, поверхні жовтуватого кольору з рівними чіткими контурами, яка кровоточить.

діагностика виразково-некротичної ангіни

Розвиток виразково-некротичної ангіни у дітей

На самому початку захворювання виразкова ангіна поверхнева. Але в разі тривалого перебігу захворювання, дефект в тканинах стає глибоким, набуває кратероподібної форму, поширюється за межі мигдалини, залучаючи глибокі тканини. Іноді в патологічний процес втягується слизова оболонка ясен, язика і навіть окістя.

Відмінною особливістю виразково-некротичної ангіни є малоболючі збільшені регіонарні лімфатичні вузли.

Читайте також:

Діагностика лакунарної ангіни у дітей
Лікування фолікулярної ангіни у дітей

З рота відчувається неприємний гнильний запах. Слід також зазначити, що приблизно в 10% випадків некротична ангіна схожа симптомами з дифтерією.

При сприятливому перебігу захворювання, одужання настає через 1 – 2 тижні. Але ангіна може затягнутися і до декількох місяців, особливо якщо не проводилося правильне лікування.

фото діагностика виразково-некротичної ангіни

Лікування виразково-некротичної ангіни

Лікування ангіни Симановського-Плаута-Венсана включає в себе антибактеріальну терапію (загальну і місцеву) і загальнозміцнювальну.

Дієта повинна бути насичена білками:

  • м’ясом;
  • печінкою;
  • сиром.

Крім того слід їсти достатню кількість фруктів, що містять вітамін С (чай з лимоном, журавлинний морс, настоянка шипшини). Їжа повинна бути теплою, м’якою. Гострі, пряні і дратівливі страви краще обмежити.

Особливу роль слід приділити санації порожнини рота: необхідно відвідати стоматолога, вилікувати каріозні зуби і не забувати регулярно їх чистити. Обов’язково відмовитися від куріння.

профілактика виразково-некротичної ангіни

Місцеве лікування повинно включати обробку вогнища ураження настоянкою йоду, розчином нітрату срібла (10%), розчином мідного купоросу (10%), розчином хлориду калію і метиленового синього. Крім того слід застосовувати щоденні полоскання перекисом водню і розчином марганцівки.

Читайте також:

Симптоми і способи лікування герпесної ангіни
Катаральна ангіна у дітей і її наслідки

При неефективності даних процедур призначають присипки новарселона на поверхню мигдалини або вводять внутрішньом’язово міарсенол або внутрішньовенно новарсенол в дозуваннях відповідних вазі і віку.

Вважається, що позитивним ефектом володіє присипання виразкової поверхні звичайним цукровим сиропом, що пояснюється зміною кислотності середовища, яка стає несприятливою для зростання збудника.

виразково-некротична ангіна поради

Лікування виразково-некротичної ангіни у дітей

У дітей виразково-некротичну ангіну непросто відрізнити від дифтерії через схожість місцевих проявів. Зустрічаються випадки одночасного перебігу двох захворювань.

Принцип лікування такий самий, як у дорослих.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: