Як швидко і легко навчити малюка читати англійською мовою

навчити читати англійською мовою свою дитину

Більшість батьків хочуть, щоб їхні діти почали вивчати іноземні мови якомога раніше. Навчити їх читати, розуміти, розмовляти. І це правильно, хоча передбачає велике навантаження на малюка. І сьогодні ми розповімо як навчити дитину читати англійською мовою.

Розпочинати заняття можна уже з трьох років, а ідеальним віком для навчання читання англійською вважається п’ять років. Щоб цей процес проходив з максимальною ефективністю і безболісно для дітей, батькам потрібно дотримуватись певних рекомендацій.

навчити малюка читати англійською мовою

Спочатку потрібно встановити чітку послідовність навчання. Кожен урок повинен бути поділений на окремі частини, загальна тривалість всього заняття не повинна перевищувати однієї години.

Подача матеріалу здійснюється в доступній дитячому розумінню формі. Для дошкільнят, які тільки починають знайомство з англійською мовою, підійдуть яскраві картинки. Велика кількість практики – ключ до успіху.

Як навчити читати англійською мовою

За словами вчених діти дошкільного віку здатні практично моментально «вбирати» інформацію, копіювати звуки і інтонацію. Але як навчити дитину читати по-англійськи?

Навчити маленького непосиду іноземної мови з нуля не просто, але якщо у батьків це вийде, то дитина легко зможе вступити в будь-який навчальний заклад, який пред’являє високі вимоги до потенційних учнів.

навчити малюка англійської мови

Малюкові буде простіше вчитися в класі з поглибленим вивченням іноземних мов.

Оптимальний вік початку навчання англійської мови – 5 років. Заняття не повинні бути занадто довгими (годину в день), щоб дитя не перевтомлювалося. Результат навчання буде видно лише через 1-2 місяці.

Якщо серед знайомих є носії діалекту і малюк може з ними часто спілкуватися, то він освоїть іноземну мову швидше.

Навчити читати навіть на рідній мові нелегко і вимагає багато часу. Але чим краще дитина читає рідною мовою, тим легше їй буде навчитися читати іноземною. Якщо малюк погано освоїв читання рідної мови, батькам не варто поспішати вчити читати його тексти іноземною мовою.

як навчити дитину іноземної мови

У українській мові малюки вчаться читати по складах. Для читання по-англійськи такий метод не підходить. У деяких загальних освітніх установах навчають читати відразу цілі слова без вивчення алфавіту.

Такий підхід може навчити читати обдарованих дітей з добре розвиненою зоровою пам’яттю, але для середньостатистичної дитини цей спосіб малоефективний.

Батькам варто вчити дитину читати англійською мовою повільно, спокійно, по кроках (етапах). Дитина повинна спочатку навчитися самому простому, перш ніж переходити до читання.

Етап перший

Навчання англійській мові у вигляді цікавої гри
Навчання англійській мові у вигляді цікавої гри дозволяє дітям швидше схоплювати ази мови

Для початку потрібно ознайомити дитину з англійським алфавітом, навчити розпізнавати, вимовляти букви англійської мови. Малюк повинен навчитися асоціювати зображення букв зі звуками.

Транскрипція – це зображення звуку, що позначає букву, на папері. Раніше в багатьох навчальних закладах вивченню транскрипції приділялася підвищена увага. Сьогодні в школах її не проходять.

Англійська мова, як і будь-яка інша, має свої особливості, тому в процесі вивчення абетки доведеться зіткнутися з деякими труднощами:
Окремі букви в англійській мові можуть читатися по-різному в залежності від їх розташування в слові: G (як “дж” і як “г”), C ( “з” або “к”), S ( “з” або “с”), Y (” ай “,” і “або” й “) та інші.

Деякі літери англійського алфавіту зовні повністю ідентичні буквам в українській мові (P, A, H, X, B та інші). Дитина може плутати їх із-за різної вимови.

вивчити англійську з дитиною

Сполучення двох конкретних букв дають абсолютно інший звук (sh, th і т.п.).

Якщо малюк нещодавно вивчив український алфавіт, йому буде складно перебудуватися, особливо проблематичним стане запам’ятовування букв, схожих в обох мовах. Лише багаторазове повторення допоможе дитині впоратися.

Вивчати англійський алфавіт можна так само, як і український. Для цього використовуються яскраві кольорові картки з буквами, спеціальні музичні килимки з алфавітом, призначені зацікавити малюка, можна малювати букви на папері самостійно, показувати їх в англійських книгах.

Після проходження малюком всіх букв англійського алфавіту потрібно кілька уроків витратити на закріплення отриманих знань. Мама може показувати дитині картки з буквами, щоб він називав їх вголос.

Алфавіт

Коли ви вирішили навчити свою дитину читати по-англійськи або самі вирішили навчитися читати, потрібно розуміти з чого почати! Самою логічною дією буде почати з алфавіту. Ось англійський алфавіт з транскрипцією англійської мови:

англійський алфавіт
Англійський алфавіт

У транскрипції – в квадратних дужках, вказано написання англійських букв у вигляді звуків. Дуже важливо відразу, на початковому етапі, навчитися читати транскрипцію.

Це необхідно по-перше, тому що не всі англійські звуки можна записати українськими буквами, а по-друге, потім, коли вам доведеться користуватися словниками, знаючи транскрипцію, ви легко зможете вимовити будь-яке нове слово.

Але ця порада стосується, перш за все, дорослих, тому що маленькі діти, які не вміють читати, будуть на перших парах заучувати букви на слух.

Допоможе вам вивчити назву англійських букв, відома англійська пісенька – ABC-song. В інтернеті ви легко зможете знайти безліч її інтерпретацій з різними варіантами відеоряду, ми ж пропонуємо вам подивитися такий варіант:

Якщо говорити про те, як краще навчити читати дитину по-англійськи з нуля, тобто навчити її англійських букв – то тут рекомендації мало відрізнятимуться від тих, які дають педагоги при вивченні українських букв.

Вчимо найцікавішими для дитини способами: за допомогою пісеньок, іграшкових кубиків або магнітів, карток і розмальовок – в загальному, все, що більше зацікавить вашу дитину, і до чого вона захоче весь час повертатися.

Етап другий

Картинки з підписами англійською мовою сприяють кращому усвідомленню та запам’ятовуванню значення слова

Починати навчання дитини потрібно з найпростіших слів: dog, cat, box, fox, love, man і т.п. переходити на вивчення довгих складних слів потрібно поступово, щоб дитина менше плуталася в буквах і поєднаннях, які пишуться по одному, а вимовляються по-іншому.

Володіючи англійською абеткою і знанням найпростіших слів, дитина може складати окремі букви в слова, як в українській мові.

Вивчати слова можна так само, як вивчалися слова українською. Дитині потрібно показувати на навколишні предмети, тварини, рослини і озвучувати їх назви англійською. Це можна робити вдома, на прогулянці, в зоопарку. Дитина швидко все запам’ятає і незабаром сама почне тикати пальчиком на вовка, лисицю, тигра в клітці і говорити «wolf», «tiger», «fox».

Етап третій

На цьому етапі потрібно проходити довгі слова зі складними поєднаннями букв. У цей час важливо контролювати правильну вимову малюком слів.

дитина вчиться читати англійською

Дитина повинна читати невеликі тексти англійською мовою, але головне – не швидкість, а розуміння прочитаного матеріалу. Просіть малюка перекласти українською прочитані слова, щоб читання було осмисленим. Саме розуміння лежить в основі процесу навчання.

Не можна примушувати дитину просто зубрити, малюк повинен усвідомлювати, сенс вимовлених фраз. На цьому етапі будуть корисні різні аудіозаписи, за якими дитина зможе вчитися правильній вимові, повторюючи слова за диктором.

Правила читання англійських голосних

Після того, як ви познайомили малюка з алфавітом, необхідно звернути увагу на те, що букви і звуки – це різні речі. І якщо з приголосними звуками справа йде більш-менш зрозуміло, і звук, який вони передають в словах, в більшості випадках збігається з тим, який ми чуємо при проголошенні букви, то ось з голосними в англійській мові картина зовсім інша.

В англійській мові всього 6 голосних.

голосні букви в англійському алфавіті

Але кожна з них може читатися чотирма різними способами, в залежності від того, в оточенні яких букв вона стоїть в тому чи іншому слові. Тобто, іншими словами, в англійській мові існує 4 типи складу для голосних букв.

Давайте уявимо це правило для всіх голосних букв в загальній таблиці.

Тип складу
/
Буква
I (відкритий) голосн.+приголосн.+голосн.II (закритий) голосн.+приголосн.(+приголосн.)III голосн.+ rIV голосн.+ r + голосн.
A[ ei ] take[ æ ] cat[ a: ] car[ εə ] care
E[ i: ] Pete[ e ] pet[ ə: ] her[ iə ] here
I[ ai ] Mike[ i ] pig[ ə: ] bird[ aiə ] fire
O[ əu ] rose[ ɔ ] dog[ ɔ: ] for[ ɔ: ] more
U[ ju: ] use[ Λ ] cup[ ə: ] fur[ uə ] sure
Y[ ai ] fly[ i ] system[ ə:] myrtle[ aiə ] tyre

Якщо ви уважно вивчите таблицю, ви побачите, що в третьому типі складу чотири з шести голосних (E, I, U, Y) читаються однаково. Більш того, літери I і Y читаються однаково в усіх чотирьох типах складів.

Коли ми вчимо малюка читати англійською мовою з нуля, важливо постаратися довести читання однотипних слів, що читаються за правилами, до автоматизму, щоб кожен раз дитина не замислювалася перед тим, як прочитати те чи інше слово.

дитина вчиться читати іноземною мовою

Для цього існує безліч вправ на читання, де є цілі списки слів, де одна і та ж голосна буква читається однаково, змінюються лише приголосні навколо неї. Багаторазове читання вголос дасть хороший результат. При відсутності педагога бажано, щоб ці вправи були підкріплені звуко- або відеорядом для контролю правильності вимови.

Буквосполучення в англійській мові

Крім правил читання для голосних звуків, англійська мова відома так само і численними буквосполученнями – тобто є певні поєднання букв, що дають звук, відмінний від тих, якими читаються літери в алфавіті. Наведемо найбільш поширені з них.

Голосні буквосполучення

голосні буквосполучення в англійській мові

Приголосні буквосполучення

приголосні словосполучення

Крім перерахованих правил і буквосполучень, в англійській мові існує безліч слів, які читаються не за правилами, і правила читання яких потрібно буде просто запам’ятати.

Особливості вимови англійських звуків

Як ми вже говорили, деякі звуки, існують в англійській мові, але не зустрічаються в українській мові. Крім того, навіть ті, які умовно схожі на українські (наприклад, l або n) в англійській мові вимовляються дещо по-іншому.

Тому, щоб навчитися правильно читати по-англійськи, дитині важливо не тільки вивчити букви і правила читання, а й навчитися правильно вимовляти звуки і слова.

Для цього потрібно заохочувати малюка не тільки читати, а й слухати тексти і вправи, причому бажано, щоб навчальний матеріал був озвучений носіями мови.

Рекомендації з навчання дитини

Щоб навчання малюка англійській мові було максимально ефективним, варто прислухатися до корисних порад:

Потрібно придбати книжки англійською мовою для самих маленьких з безліччю барвистих картинок, здатних зацікавити малюка, і простими текстами, щоб у дитини не виникало труднощів з їх читанням і розумінням.

вивчення англійської мови

Для розробки дикції варто пропонувати дитині читати прості вірші, скоромовки, слухати дитячі пісеньки на мові, що вивчається.

Для кращого засвоєння матеріалу потрібно активно використовувати ігрову форму навчання.

Як організувати заняття в ігровій формі

Є безліч варіантів, наприклад, гра з картками. На столі розкладаються картки з яскравими малюнками. На кожній картці зображено по одному предмету (стіл, книга, чашка) або тварина (собака, кішка, свиня).

Дитина читає англійський текст і показує на картки зі словами, в якій побачила прочитаний матеріал. Наприклад, у реченні було слово “orange” і дитина повинна показати на картку із зображенням апельсина. Така гра дозволяє об’єднати написання слова, його звучання і візуалізацію.

Можна на підлозі розкласти іграшкових тварин, англійські назви яких малюк вже знає. Мама називає цих тварин по-англійськи, а дитина шукає їх і приносить. У цю гру весело грати з кількома дітьми: вони будуть шукати потрібних тварин наввипередки.

як легко навчити дитину читати іноземною мовою

Можна пограти в гру, в якій малюкові потрібно буде кілька хвилин розмовляти тільки англійською мовою. Він може намагатися складати цілі речення, просто вимовляти окремі слова на мові, що вивчається. В якості мотивації за перемогу в цій грі можна запропонувати дитині смачний і корисний приз – банан або яблуко, наприклад.

Ще один ефективний спосіб ігрового навчання – читання казки англійською мовою. Дитині буде цікаво читати вже знайому йому історію, переводити її разом з мамою. Приклади таких казок – “Спляча красуня”, “Колобок”, “Курочка-ряба”.

Для інтерактивного навчання можна подивитися з дитиною мультик англійською мовою, запустити дитячу навчальну комп’ютерну гру.

Не варто забувати: кожна дитина потребує індивідуального підходу, а тому всі діти засвоюють матеріал по-різному. Хтось швидко піддається навчанню, легко запам’ятовує букви, практично з першого разу, а з кимось пройдений матеріал необхідно повторювати кілька разів.

вивчення англійського алфавіту

Головне в процесі навчання – це терпіння. На дитину не можна кричати і тиснути, його потрібно постійно підтримувати, вірити в його здібності, тоді у нього все вийде.

Немає нічого кращого, ніж вивчення англійської за кордоном (до фото)

Також потрібно не забувати, що ніякі курси не зрівняються по ефективності (як для дітей, так і для дорослих) з постійним перебуванням в середовищі англомовних людей (комунікативний метод мовної практики). Тому коли дитина підросте, якщо є можливість, потрібно якийсь час пожити в країні де основна мова – англійська.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: